Allen-Bradley

Allen-Bradley 1746-IV8 SLC 500 DC giriş modulu

SKU 1746-IV8

In stock
  • 12-month warranty
  • Free returns within 30 days
  • Manufacturer: Allen-Bradley
  • Product No.: 1746-IV8
  • Origin United States
  • Product Type: DC Giriş Modulu
  • Payment: T/T, Western Union
  • Weight: 0.22 kg
  • Dimensions: 11.8 x 3.5 x 14.5 cm
  • Shipping port: Xiamen
  • Warranty: 12 months

Tags

Product Documentation

Technical Datasheet (PDF) Complete specifications and technical drawings.

Technical Datasheet

Allen-Bradley 1746-IV8 SLC 500 DC giriş modulu

Quantity

Product Description

Təsvir

Allen-Bradley 1746-IV8 xüsusi olaraq Allen-Bradley SLC 500 modul aparat platforması üçün hazırlanmış etibarlı, cərəyan mənbəyi tipli DC giriş moduludur. Bu ümumi təyinatlı modul sənaye avtomatlaşdırma tətbiqlərində etibarlı diskret giriş siqnallarının aşkarlanmasını təmin edərək sahə səviyyəsindəki sensor siqnallarını idarəetmə arxitekturanızla əlaqələndirir. Hər bir giriş/çıxış nöqtəsi üçün quraşdırılmış ön panel LED vəziyyət göstəriciləri texniki xidmət mütəxəssislərinə nöqtə səviyyəsindəki iş vəziyyətini bir baxışda tez yoxlamağa imkan verir.

Standart sənaye idarəetmə mühitləri üçün hazırlanmış 1746-IV8 rahat özünüqaldıran sıxma lövhəli terminallara malikdir. Bu terminallar hər bir qoşulma nöqtəsində iki ədədə qədər 14 AWG (2 mm²) naqili təhlükəsiz şəkildə qəbul edir, quraşdırma vaxtını azaldır və vibrasiyaya davamlı naqil bağlantısını təmin edir. Modul minimal arxa panel enerjisi sərf edir və mövcud SLC 500 sistemlərində genişləndirmə şassiləri üçün səmərəli seçimdir.

Xüsusiyyətlər

  • Allen-Bradley SLC 500 proqramlaşdırıla bilən idarəetmə sistemi ilə inteqrasiya üçün nəzərdə tutulub.
  • Cərəyan mənbəyi tipli (uducu/mənbə təyinatı sahə qurğusunun konfiqurasiyasından asılıdır; standart DC udan/mənbə terminologiyası tətbiq olunur).
  • Giriş nöqtələrinin hər biri üçün real vaxt rejimində vizual əks əlaqə təmin edən ön panel LED vəziyyət göstəricilərinə malikdir.
  • Hər bir qoşulma üçün iki ədədə qədər 14 AWG naqili etibarlı şəkildə qəbul edən özünüqaldıran sıxma lövhəli terminallarla təchiz olunub.
  • Etibarlı sənaye kommutasiyası üçün güclü səs-küyə qarşı dayanıqlıq və etibarlı siqnal gecikdirmə xüsusiyyətləri.

Tətbiqlər

  • 24 VDC sensorlarından, limit açarlarından və fotoelektrik sensorlardan diskret siqnalların monitorinqi.
  • İstehsalat montaj xətləri və avtomatlaşdırılmış materialdaşıma avadanlığı.
  • SLC 500 arxitekturasından istifadə edən dəzgah idarəetməsi və texnoloji qurğular.
  • Köhnə Allen-Bradley idarəetmə sistemlərinin yenilənməsi və ya genişləndirilməsi.

Texniki xüsusiyyətlər

Parametr Spesifikasiya
İstehsalçı Allen-Bradley / Rockwell Automation
Məhsul növü DC giriş modulu
Məhsul ailəsi SLC 500 (1746 platforması)
Kataloq nömrəsi / SKU 1746-IV8
Gərginlik kateqoriyası 24VDC
İş gərginliyi diapazonu 10–30 VDC
Nominal giriş cərəyanı 24 VDC-də 8 mA
Söndürülmüş vəziyyətdə maksimum giriş gərginliyi 5VDC
Söndürülmüş vəziyyətdə maksimum giriş cərəyanı 1 mA
Siqnal gecikməsi (Açıq / Sönük) Maksimum 8 ms AÇIQ / maksimum 8 ms SÖNÜK
Arxa panel cərəyan sərfi 5 VDC-də 50 mA; 24 VDC-də 0 mA
Terminal naqil ölçüsü Hər terminal üçün iki ədədə qədər 14 AWG (2 mm²) naqil
Mənşə ölkəsi Amerika Birləşmiş Ştatları

Quraşdırma qaydaları

1746-IV8 modulunu quraşdırmazdan və ya çıxarmazdan əvvəl bütün şkaf enerji təchizatlarının və sahə enerji təchizatlarının söndürüldüyünə əmin olun. Modulu SLC 500 şassisinin təyin olunmuş yuvasına möhkəm şəkildə yerləşdirin və üst və alt şassi bərkidici vintlərindən istifadə edərək sabitləyin. Sahə naqillərinin düzgün soyulduğunu və qısaqapanmaya səbəb ola biləcək boş naqil telləri olmadan özünüqaldıran sıxma lövhələrinin altında möhkəm bərkidildiyini yoxlayın. Sistemi işə salın və ön panel göstəricilərinin giriş qurğusunun işə salınmasına düzgün cavab verdiyini yoxlayın.

Shipping & Returns

Global Express Shipping

  • Standard Delivery: 4–6 business days via DHL, FedEx, and UPS.
  • Express Dispatch: Same-day dispatch for in-stock orders placed before 2:00 PM (GMT+8).
  • Worldwide Coverage: Serving over 150 countries.

Returns & Warranty

  • 30-Day Guarantee: Returns accepted for in-stock products in original, factory-sealed packaging.
  • 12-Month Warranty: Every industrial component is backed by our technical warranty.
FAQ
What controller platform is the Allen-Bradley 1746-IV8 compatible with?
The 1746-IV8 is designed for use within the Allen-Bradley SLC 500 modular control system platform.
What is the nominal input voltage and operating range for this module?
The module operates on a 24VDC nominal voltage category with an operating voltage range of 10 to 30VDC.
What wire sizes are supported by the terminal blocks?
The module features self-lifting pressure plate terminals that accept up to two 14 AWG (2mm square) wires per terminal connection.
How much backplane current does the 1746-IV8 require?
It requires 50mA of current from the 5VDC backplane and 0mA from the 24VDC backplane.
What are the signal delay times for the module?
The maximum signal delay is 8ms for transition to ON and 8ms for transition to OFF.
Reviews

1746-IV8

Stock & lead time on request

Call
1 of 1

Allen-Bradley 1746-IV8 SLC 500 DC giriş modulu

Only 19 item(s) left in stock
  • Manufacturer: Allen-Bradley

  • Product No.: 1746-IV8

  • Country of origin:United States

  • Product Type: DC Giriş Modulu

  • Payment: T/T, Western Union

  • Weight: 220g

  • Dimensions: 11.8 x 3.5 x 14.5 cm

  • Shipping port: Xiamen

  • Warranty: 12 months

Quantity
View full details

Product Description

Təsvir

Allen-Bradley 1746-IV8 xüsusi olaraq Allen-Bradley SLC 500 modul aparat platforması üçün hazırlanmış etibarlı, cərəyan mənbəyi tipli DC giriş moduludur. Bu ümumi təyinatlı modul sənaye avtomatlaşdırma tətbiqlərində etibarlı diskret giriş siqnallarının aşkarlanmasını təmin edərək sahə səviyyəsindəki sensor siqnallarını idarəetmə arxitekturanızla əlaqələndirir. Hər bir giriş/çıxış nöqtəsi üçün quraşdırılmış ön panel LED vəziyyət göstəriciləri texniki xidmət mütəxəssislərinə nöqtə səviyyəsindəki iş vəziyyətini bir baxışda tez yoxlamağa imkan verir.

Standart sənaye idarəetmə mühitləri üçün hazırlanmış 1746-IV8 rahat özünüqaldıran sıxma lövhəli terminallara malikdir. Bu terminallar hər bir qoşulma nöqtəsində iki ədədə qədər 14 AWG (2 mm²) naqili təhlükəsiz şəkildə qəbul edir, quraşdırma vaxtını azaldır və vibrasiyaya davamlı naqil bağlantısını təmin edir. Modul minimal arxa panel enerjisi sərf edir və mövcud SLC 500 sistemlərində genişləndirmə şassiləri üçün səmərəli seçimdir.

Xüsusiyyətlər

  • Allen-Bradley SLC 500 proqramlaşdırıla bilən idarəetmə sistemi ilə inteqrasiya üçün nəzərdə tutulub.
  • Cərəyan mənbəyi tipli (uducu/mənbə təyinatı sahə qurğusunun konfiqurasiyasından asılıdır; standart DC udan/mənbə terminologiyası tətbiq olunur).
  • Giriş nöqtələrinin hər biri üçün real vaxt rejimində vizual əks əlaqə təmin edən ön panel LED vəziyyət göstəricilərinə malikdir.
  • Hər bir qoşulma üçün iki ədədə qədər 14 AWG naqili etibarlı şəkildə qəbul edən özünüqaldıran sıxma lövhəli terminallarla təchiz olunub.
  • Etibarlı sənaye kommutasiyası üçün güclü səs-küyə qarşı dayanıqlıq və etibarlı siqnal gecikdirmə xüsusiyyətləri.

Tətbiqlər

  • 24 VDC sensorlarından, limit açarlarından və fotoelektrik sensorlardan diskret siqnalların monitorinqi.
  • İstehsalat montaj xətləri və avtomatlaşdırılmış materialdaşıma avadanlığı.
  • SLC 500 arxitekturasından istifadə edən dəzgah idarəetməsi və texnoloji qurğular.
  • Köhnə Allen-Bradley idarəetmə sistemlərinin yenilənməsi və ya genişləndirilməsi.

Texniki xüsusiyyətlər

Parametr Spesifikasiya
İstehsalçı Allen-Bradley / Rockwell Automation
Məhsul növü DC giriş modulu
Məhsul ailəsi SLC 500 (1746 platforması)
Kataloq nömrəsi / SKU 1746-IV8
Gərginlik kateqoriyası 24VDC
İş gərginliyi diapazonu 10–30 VDC
Nominal giriş cərəyanı 24 VDC-də 8 mA
Söndürülmüş vəziyyətdə maksimum giriş gərginliyi 5VDC
Söndürülmüş vəziyyətdə maksimum giriş cərəyanı 1 mA
Siqnal gecikməsi (Açıq / Sönük) Maksimum 8 ms AÇIQ / maksimum 8 ms SÖNÜK
Arxa panel cərəyan sərfi 5 VDC-də 50 mA; 24 VDC-də 0 mA
Terminal naqil ölçüsü Hər terminal üçün iki ədədə qədər 14 AWG (2 mm²) naqil
Mənşə ölkəsi Amerika Birləşmiş Ştatları

Quraşdırma qaydaları

1746-IV8 modulunu quraşdırmazdan və ya çıxarmazdan əvvəl bütün şkaf enerji təchizatlarının və sahə enerji təchizatlarının söndürüldüyünə əmin olun. Modulu SLC 500 şassisinin təyin olunmuş yuvasına möhkəm şəkildə yerləşdirin və üst və alt şassi bərkidici vintlərindən istifadə edərək sabitləyin. Sahə naqillərinin düzgün soyulduğunu və qısaqapanmaya səbəb ola biləcək boş naqil telləri olmadan özünüqaldıran sıxma lövhələrinin altında möhkəm bərkidildiyini yoxlayın. Sistemi işə salın və ön panel göstəricilərinin giriş qurğusunun işə salınmasına düzgün cavab verdiyini yoxlayın.

Loading product navigation…

Product Documentation

Technical Datasheet (PDF) Complete specifications and technical drawings.

Technical Datasheet

Allen-Bradley 1746-IV8 SLC 500 DC giriş modulu

What controller platform is the Allen-Bradley 1746-IV8 compatible with?

The 1746-IV8 is designed for use within the Allen-Bradley SLC 500 modular control system platform.

What is the nominal input voltage and operating range for this module?

The module operates on a 24VDC nominal voltage category with an operating voltage range of 10 to 30VDC.

What wire sizes are supported by the terminal blocks?

The module features self-lifting pressure plate terminals that accept up to two 14 AWG (2mm square) wires per terminal connection.

How much backplane current does the 1746-IV8 require?

It requires 50mA of current from the 5VDC backplane and 0mA from the 24VDC backplane.

What are the signal delay times for the module?

The maximum signal delay is 8ms for transition to ON and 8ms for transition to OFF.

Global Express Shipping

  • Standard Delivery: 4-6 Business Days via DHL, FedEx, and UPS.
  • Express Dispatch: Same-day dispatch for in-stock orders placed before 2:00 PM (GMT+8).
  • Worldwide Coverage: Serving over 150 countries, including rapid delivery to Saudi Arabia and UAE.

Returns & Warranty

  • 30-Day Guarantee: Returns accepted for in-stock products in original, factory-sealed packaging.
  • 12-Month Warranty: Every industrial component is backed by our professional technical warranty.

Orders are processed and delivered Monday-Friday (excluding public holidays).


For full eligibility, restocking fees, and international return details, please view our official Refund & Return Policy .

TECHNICAL SPECIFICATIONS

Country of origin
United States

Technical knowledge

Həqiqi nasazlıqları gizlətmədən səs-küylü PLC siqnallarının filtrasiyası

Giriş filtrasiyası PLC məlumatlarını sabitləşdirə bilər, lakin həddindən artıq hamarlaşdırma həyəcan siqnallarını gecikdirir və prosesdəki dəyişiklikləri gizlədir. Səs-küyü necə diaqnostika etməyi,...

SCR, yoxsa PWM? Fırçalı sabit cərəyan mühərrikləri üçün sürücü seçimi

SCR və PWM sürücüləri fırçalı DC mühərriklərini müxtəlif üsullarla tənzimləyir. Bu müqayisə fırlanma momentinin keyfiyyətini, sürət diapazonunu, istiqamətin dəyişdirilməsini, əyləcləməni, elektrik...

Sənaye invertorları DC şinindən AC-ni necə formalaşdırır

Sənaye invertorları yarımkeçirici kommutasiya və filtrləmə vasitəsilə sabit cərəyan şinasından idarəolunan dəyişən cərəyan yaradır. Bu təlimatda H-körpüləri, PWM, harmonikalar, mühərrik yükləri,...

Robot qüvvə nəzarəti: təmasın aşkarlanmasından sabit prosesə qədər

Qüvvə nəzarəti robota yalnız mövqeyi izləmək əvəzinə təmasa uyğunlaşmağa imkan verir. Bu təlimatda sensor yanaşmaları, idarəetmə rejimləri, proses məhdudiyyətləri, təhlükəsizlik sərhədləri, istismara...

Sensor səviyyəli məntiq nə vaxt faydalıdır — nə vaxt isə riski gizlədir

Konfiqurasiya edilə bilən sensorlar məlumat PLC-yə çatmazdan əvvəl pəncərə, kilid, gecikmə və məntiqi əməliyyat qərarlarını yerinə yetirə bilər. Üstünlüyü yerli reaksiyanın daha sürətli olmasıdır;...

GX Simulator-in Factory I/O-ya OPC vasitəsilə qoşulması

Stabil Mitsubishi virtual istismara vermə quraşdırması sadəcə ünvanları uyğunlaşdırmaqdan daha çoxunu tələb edir. Bu təlimatda GX Simulator–OPC–Factory I/O məlumat axını, ad sahəsinin dizaynı, skan...